Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Na regulaci karetních poplatků doplatí klienti, banky chystají změny sazebníků

Banky 24.03.2015 | 16:21 1 Komentář

Omezení poplatků za platby kartou schválené Evropskou komisí z přibližně jednoho procenta z nákupu na maximálně  0,2 procenta u debetních a 0,3 procenta u kreditních karet se podepíše na klientech. Banky připravují nové poplatky zejména pro klienty, kteří nevyužívají bankovní služby příliš často.  

„Do budoucna budeme produkty více diferenciovat podle aktivity a transakčního chování klienta,“ říká mluvčí Martina Slavíková za ČSOB a Poštovní spořitelnu. Mluvčí GE Money Bank Milada Franek uvedl: „I my chystáme několik novinek.“

mBank již od března přišla s novým poplatkem 29 korun za vedení platební karty, pokud klient nezaplatí minimálně jednou měsíčně alespoň 500 korun.

“Obchodníci slibují, že sníží ceny zboží. Věříme, že dostojí svým závazkům a podpoří také rozvoj přijímání karet. Praxe z regulovaných zemí jako Španělsko, USA nebo Austrálie ale snížení cen nepotvrdila. Potvrdilo se jen, že regulace vedla ke zvýšení bankovních poplatků pro bankovní klienty,“ uvedl šéf českého MasterCardu Miroslav Lukeš.

Zdroj: Aktuálně.cz 

Jeden komentář: “Na regulaci karetních poplatků doplatí klienti, banky chystají změny sazebníků”

  1. jan napsal:

    A co stravenkarska mafie, která si bere 6% od obchodníka a ještě 3% od firmy??? Ty bych zreguloval jako první.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.