Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Na Libře, Kanaďanovi i Australanovi jsme svědky zajímavých reakcí na zveřejněná data

Investice 20.02.2014 | 18:04 0 Komentářů

Nejen komodity nabízejí v poslední době zajímavé příležitosti. Pozornost se stáčí také na Forex, kde jsou k vidění překvapivé reakce (komentář XTB).

V odpovědi na včerejší statistiky z britského trhu práce v 10:30 klesl měnový pár GBP/USD o více než 40 pips a během následujících několika hodin až o 80 pips. Data nebyla nijak negativní. Nepatrně sice vzrostla nezaměstnanost z 7,1 % na 7,2 %, nicméně počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesl vysoce nad očekávání. Pohyby se těžce zdůvodňují také zveřejněným zápisem ze zasedání Bank of England.

V reakci na ne příliš zajímavá data velkoobchodních prodejů vzrostl včera ve 14:30 měnový pár USD/CAD o 63 pips a v průběhu následujících hodin dosáhl celkový pohyb 140 pips až na 1,1086 . Data skončila negativním překvapením (- 0,4 % očekávání versus – 1,4 % výsledek), ale takto prudká reakce je k zamyšlení.

Do třetice byla velmi silná reakce k vidění dnes ráno na měnovém páru AUD/USD po zveřejnění čínského výrobního PMI. Australan vyklesal během několika hodin o 75 pips až na 0,8936 AUD/USD. Předběžný údaj čínského PMI poklesl z 49,5 bodů na 48,3 bodů. Mírný pokles se však očekával.

V kurzu měnových párů se odrážení veškeré známé informace a vztahovat reakce pouze na očekávané fundamenty může být ošidné. Přesto, finanční trhy jsou jedním celkem, propojenými nádobami, a pokud sečteme zajímavé reakce na měnách, volatilitu a nárůsty cen na některých komoditách s neschopností akcií dosáhnout na nové rekordy, můžeme očekávat další změny.

Obchodníci by neměli být zaskočení, pokud dlouho vydělávající strategie přestanou fungovat. Důležité je včas analyzovat situaci a přizpůsobit se novému volatilnějšímu normálu.

Jiří Tyleček, analytik XTB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.