Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Na konci roku se ztráta prohloubila, odhaduje Unipetrol

Investice 26.01.2012 | 11:05 0 Komentářů

Na špatném výsledku se projevil i pokles hodnoty majetku naší dcery, očekává Unipetrol

Praha – Skupina Unipetrol očekává pro poslední čtvrtletí loňského roku horší výsledky.  Podle odhadů představenstva bude výsledek před úroky a zdaněním (EBIT) v mínusu a ztráta bude horší než ve třetím kvartále.
Jak společnost, která se zabývá zpracováním ropy nebo distribucí pohonných hmot, na svém webu informuje, do celkového výsledku se promítl například pokles ceny fixních aktiv dceřiné firmy Paramo o 500 milionů korun. K tomu podle zástupců Unipetrolu došlo v důsledku vnějších vlivů.
Pomohl obchod s povolenkami
Negativní dopad měl i vývoj směnných kurzů ve čtvrtém kvartálu, který společnosti způsobil ztrátu ve výši přibližně 380 milionů korun. Mezičtvrtletně také došlo k poklesu rafinérských a petrochemických marží. Ty klesly například u olefinů nebo polyolefinů.
V oblasti maloobchodu se Unipetrol potýkal s nižšími prodeji paliv, což bylo dané pokračujícím poklesem spotřeby obyvatel a přetrvávajícími rozdíly v cenách ve srovnání s některými sousedními státy. „To jsou všechno negativní zprávy pro Unipetrol,“ uvedl pro ČTK analytik společnosti Cyrrus Tomáš Menčík.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.