Neděle 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Na firmy čeká přes 165 tisíc dopisů k datovým schránkám

Investice 27.10.2009 | 11:07 0 Komentářů

Podnikatelé si stěžují na Českou poštu, že potřebné údaje poslala pozdě. Podle pošty naopak za zpoždění mohou chybné údaje o společnostech.

Praha – Na poštách čeká ještě téměř 170 tisíc nevyzvednutých dopisů pro jednatele firem s aktivačními údaji k datovým schránkám. Jejich používání začne být povinné už za necelý týden, od 1. listopadu.
Z přibližně 330,5 tisíce právnických osob zapsaných v obchodním rejstříku jich zatím schránku aktivovalo jen necelých 63 tisíc. Vyplývá to z nejnovějších statistik České pošty a ministerstva vnitra.
Podle České pošty hrozí fronty u přepážek. „Na všech poštách v okresních a krajských městech proto prodlužujeme výdej oznámených listovních zásilek od 26. do 30. října minimálně do 19 hodin,“ říká mluvčí pošty Marta Selicharová.
Na redakci Aktuálně.cz se však obrátily už desítky firem, které naopak viní Českou poštu ze zpoždění při rozesílání zásilek. Některé společnosti dostaly údaje až v polovině října, přestože všechny údaje v obchodním rejstříku mají v pořádku a zpoždění urgovaly už dříve.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.