Pondělí 24. ledna. Svátek má Milena.

Na dovolenou autem se pojede levněji. Paliva jsou zase levnější

Investice 27.06.2019 | 14:25 0 Komentářů

Pohonné hmoty v tuzemsku od minulého týdne znovu zlevnily. Průměrné ceny benzinu a nafty klesly o 14 haléřů. Cena Naturalu 95 se momentálně prodává v průměru za 33,14 koruny za litr a nafta během týdne zlevnila na průměrných 32,21 koruny. Vyplývá to z údajů firmy CCS.  

V uplynulém týdnu opět klesly ceny pohonných hmot. Tempo snižování cen však začíná klesat. V průběhu července přejdou ceny benzínu a nafty do stagnace. Na přelomu července a srpna nelze vyloučit, že se na čerpacích stanicích začne zdražovat. Nasvědčuje tomu aktuální vývoj na světových trzích,“ sdělil Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS.

Nejvíce za pohonné hmoty zaplatí motoristé v Praze. Benzin v metropoli stojí v průměru 33,66 koruny za litr a nafta tam průměrně 32,98 koruny. Naopak nejmenší částku za paliva zaplatí řidiči v Jihočeském kraji, kde se benzin prodává průměrně za 32,68 koruny za litr a nafta za 31,68 koruny.

Pohonné hmoty budou zlevňovat i v příštím týdnu, v rozsahu do deseti haléřů na litr. Obchodníci s ropou nyní vyčkávají, jak dopadnou dvě klíčová setkání příštích,“ uvedl Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Czech Fund.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.