Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Na dálničním mýtném se vloni vybralo 6,6 miliardy korun

Investice 01.01.2011 | 14:13 0 Komentářů

Je to zatím nejvyšší roční výtěžek. Firma Kapsch z něj dostane 1,7 miliardy korun

Praha – Automobiloví dopravci zaplatili loni na elektronickém mýtném rekordních 6,57 miliardy korun, což bylo o 18,5 procenta více než předloni. Sdělil to mluvčí mýtného systému MYTO CZ David Šimoník. Elektronický mýtný systém na dálnicích a vybraných silnicích první třídy v tuzemsku funguje čtyři roky. Za tuto dobu se vybralo 23,8 miliardy korun.
„Na nadprůměrném roce se podepsal nejen fungující mýtný systém, ale také oživující se česká a evropská ekonomika spolu s rozšířením mýta o výnosné komunikace, jako je například Pražský okruh,“ komentoval loňský výsledek mýtného Karel Feix, ředitel společnosti Kapsch, která pro stát mýtné provozuje.
Ze všech měsíců roku 2010 se na mýtném nejvíce vybralo v listopadu, a to 623 milionů Kč. Nejsilnějším dnem pak byl 26. říjen, kdy za 24 hodin dopravci odvedli zhruba 29,5 milionu korun.
Z vybrané sumy má podle dřívějších informací stát zaplatit společnosti Kapsch za služby a jako poslední splátku systému přibližně 1,7 miliardy korun, zbytek putuje do Státního fondu dopravní infrastruktury.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.