Sobota 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Na český trh vstupuje fintechový obr

Investice 04.09.2018 | 11:06 0 Komentářů

Do České republiky vstoupil polský fintechový start-up Conotoxi zprostředkovávající bezhotovostní platby. Firma působí ve třiceti evropských zemích a momentálně expanduje také do Walesu a čtyřiceti států USA.

Prvním krokem pro rozvinutí byznysu v Česku má být smlouva s fotbalovou reprezentací. Firma Conotoxia se stala partnerem fotbalistů v oblasti plateb, směnných kurzů a směny měn.

Češi patří k lídrům v počtu bankovních karet na obyvatele, podle dat Evropské centrální banky zde navíc bezhotovostní převody tvoří dvě třetiny bankovních služeb. I proto je pro nás český trh velmi zajímavý, konkurenty jsou hlavně směnárny a banky. Chceme se stát lídrem trhu, klíčem je rychlost peněžních převodů,“ řekl Piotr Kicinski, viceprezident společnosti. Klíčovým partnerem v Česku má být skupina ING a v budoucnu se počítá s uzavřením dalších partnerských kontraktů.

Společnost v České republice cílí hlavně na malé a střední podniky a na e-shopy. Plánovaný roční obrat je 25 miliard korunv. V loňském roce na domovském polském trhu byl roční obrat necelých sto miliard korun.

Vstup Conotoxie na český trh mě nepřekvapuje – s příchodem evropské směrnice PSD2 regulující platební služby se čekalo, že se na českém trhu dříve či později objeví noví hráči, kteří umožní bezhotovostní platby,“ uvedl Tomáš Pithart, manažer technologií v poradenské společnosti Deloitte.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.