Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Na český a slovenský trh míří nová životní pojišťovna

Pojištění 20.03.2019 | 14:35 0 Komentářů

V polovině května vstoupí na český a slovenský trh nová životní pojišťovna pod názvem YOUPLUS. Bezpapírová a plně digitalizovaná pojišťovna nabídne klientům komplexní řešení založené na filosofii „Best partner concept“.

“Produkt, který jsme vytvořili, vychází z našich zkušeností a z více než dvacetileté znalosti trhu. Dali jsme dohromady to nejlepší z nejlepšího, a to klientům nabídneme v rámci našeho komplexního řešení. Nejde ale pouze o jednorázové cvičení, chceme vše postupně a opakovaně vylepšovat. Věříme v postupný vývoj, tzn. evoluci pojistného trhu,“ vysvětluje David Poes, Chief Life and Investment Officer CZ/SK.

Filosofie nové značky staví na konceptu to nejlepší z nejlepšího, co se dá v oblasti životního pojištění na trhu najít v oblasti produktu i v administrativních procesech. „Naším cílem je vstoupit na trh s ucelenou nabídkou, která je tvořená produktem a procesy. Jsme přesvědčení, že tyto dvě složky od sebe není možné oddělit. Jedna bez druhé nemůže existovat a jedině, pokud jsou obě na špičkové úrovni, máme šanci na úspěch,“ říká Ľubor Vrlák, Chief Executive Officer CZ/SK.

Nová pojišťovna nabídne osm oblastí rizik a 41 připojištění. Na jedné smlouvě bude možné pojistit až 10 osob. U většiny rizik budou volitelné i anuitně klesající pojistné částky. V rámci komplexního životního pojištění bude možné také dlouhodobě investovat. „V tomto směru jsme se zaměřili primárně na jednoduchost, transparentnost podmínek a férovost poplatku,“ doplňuje David Poes.

Jaké jsou šance na úspěch nové životní pojišťovny? „Každá nová pojišťovna, vstupující na konzervativní český pojistný trh, která bude chtít oslovit konzervativního, nedůvěřivého a ke všemu novému podezřívavého českého klienta, to bude mít velmi těžké. Šanci má s jednoduchým produktem obsahujícím minimum výluk z pojištění. Nebo bude muset přijít s výraznou přidanou hodnotou zaměřenou na jasně definovanou skupinu lidí,“ uvedl Zdeněk Simaichl, analytik finančně poradenské společnosti 4Brokers.

Zdroj: Tisková zpráva YOUPLUS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.