Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Kapsch chce postavit brány i na silnicích 1. třídy

Investice 12.10.2010 | 17:07 0 Komentářů

Začíná další kolo soutěže mezi mikrovlnnou a satelitní technologií

Praha – Stát by chtěl z mýtného od silničních přepravců více peněz a firma Kapsch ihned cítí, že by z toho mohla něco mít. Deník E 15 přišel s informací, že rozmístění mýtných bran i na dalších 2500 kilometrech silnic první třídy,  protlačuje Kapsch, současný provozovatel mýtných bran využívajících mikrovlnnou technologii.
Pokud by Kapsch skutečně dostal zakázku na rozmístění stovek mýtných bran, činily by podle deníku E15 náklady necelých pět miliard korun a stát by si přišel během šesti let na necelých dvacet miliard.
Kapsch sice tvrdí, že při použití satelitní technologie by se vybralo celkem o miliardu více, ale náklady by byly vyšší. S tím ovšem konkurence nesouhlasí. Navíc tvrdí, že při použití satelitní technologie by se dala zpoplatnit celá síť silnic 1. třídy, zatímco Kapsch by mýtné brány rozmístil jen na zhruba třetinové délce.
Faktem ale je, že délka zpoplatněných úseků bude zřejmě v příštích letech delší. Napovídají tomu další včera zveřejněná čísla: Skoro o měsíc a půl dříve než vloni zaplatili silniční nákladní dopravci na mýtném pět miliard korun. Hodně tomu napomohlo otevření pražského okruhu v úseku mezi plzeňskou a brněnskou dálnicí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.