Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Myší trus a larvy. Inspekce zavřela restaurace i prodejnu

Investice 11.02.2015 | 17:58 0 Komentářů

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zavřela za poslední týden kvůli špatným hygienickým podmínkám čtyři čínské restaurace, hernu, nonstop bar a prodejnu potravin.

Myší trus a larvy. Inspekce zavřela restaurace i prodejnu

Praha – Státní zemědělská a potravinářská inspekce zavřela za poslední týden pět provozoven veřejného stravování, hernu a jednu prodejnu potravin. Důvodem byly naprosto nevyhovující hygienické podmínky, které mohou vést případně i k ohrožení zdraví zákazníků. V obchodu s potravinami objevili dokonce myší trus.

Zavřít musela čínská restaurace Fu Shan v ulici Čsl. Legií v Klatovech. Inspektoři našli zbytky pokrmů, mastné nečistoty a prach v celém prostoru kuchyně, na sporácích, zdech, stěnách nebo podlaze. Po splnění uložených opatření mohl být dnes provoz obnoven.

Pozastavit provoz musela i další čínská restaurace v Klatovech nazvaná Peking na Nádražní ulici. „Kromě silného znečištění kuchyňských zařízení zbytky, mastnotou a prachem zde inspektoři narazili na umyvadlo odpojené od odpadu, odkud voda vytékala na podlahu kuchyně, WC pro zaměstnance v nepřijatelném stavu a nezvládnutý odvoz odpadu zkuchyně,“ říká mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Také zda už mohl být provoz obnoven.

Hygienickým požadavkům nevyhověla ani čínská restaurace Xin Dong Hai v pražské Štěpánské ulici. Kromě dlouhodobých nánosů mastnoty a zaschlého jídla objevila kontrola v restauraci i volně položené potraviny. Po nápravě mohl být dnes provoz obnoven.

Naopak stále zavřeno musí mít další čínská restaurace z pražské Štěpánské ulice –  JIN YAN JIU JIA. Vedle dlouhodobě neudržovaných kuchyňských zařízení, stěn a podlah, které charakterizovaly nánosy zbytků potravin, mastnoty a  prachu, našla inspekce v provozovně velké množství uhynulého hmyzu a mrtvých i živých larev.

Otevření se zatím nedočká ani Herna Las Vegas v Poděbradově ulici v Domažlicích. Inspekce zjistila, že u dřezu v kuchyni chybí přívod teplé vody a není tak možné zajistit mytí nádobí a skla. Provozovatel nezajistil ani funkční toaletu pro personál.

V úterý 10. února dostal zákaz také nonstop bar Macao v ulici T.G. Masaryka v Sušici. Inspektoři zjistili, že v provozovně není k dispozici funkční toaleta pro personál a prostor baru je v celkově zanedbaném stavu. Po nápravě mohl být dnes provoz obnoven.

Už v pátek 6. února obnovila provoz také prodejna potravin Xuan Mon Dang na Slovanské ulici v Poběžovicích, kde inspekce našla myší trus a potraviny poškozené myším požerem na prodejní ploše i v navazujícím skladu. Provozovateli byla nařízena deratizace a zajištění prostor před škůdci, což splnil.

Se všemi zmíněnými subjekty zahájila inspekce správní řízení o uložení sankce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.