Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Pozor na myčky! Občas škodí a ne vždy to kryje pojistka

Investice 03.05.2010 | 15:41 0 Komentářů

Většinu škod krylo pojištění provozovatele, za některé ale mohli řidiči

Praha – Jsou myčky aut kvalitnější než dříve? Podle pojišťovny Kooperativa ano. V roce 2008 řešila 120 takových pojistných událostí a vloni už jen padesát. Naopak Česká pojišťovna nezaznamenala v předchozích pěti letech výraznější výkyvy, vloni řešila 240 těchto případů. V průměru 120 škod ročně šetří Allianz, ani ona nezaznamenala jejich výraznější pokles či růst.
„Většinu škod jsme majitelům aut uhradili z pojištění odpovědnosti (provozovatele) myčky,“ říká mluvčí Kooperativy Milan Káňa. Podobně je tomu u České pojišťovny.
„Většinou jde o malé škody jako ulomená zrcátka, stěrače nebo poškozený lak. Průměrná výše se pohybuje okolo 11 tisíc korun,“ upřesňuje Káňa. Prakticky stejné zkušenosti mají také v České pojišťovně. „Nejčastějšími likvidovanými škodami jsou poškrábaný lak od kartáčů, v nichž uvízne ostrý předmět, nejčastěji část antény či kus drátu,“ dodává Koutská.
Myčka myla nasucho
Nejdražší škodu řešili v Kooperativě u Škody Superb. „Myčka poškodila lak na celém voze, protože v důsledku technické poruchy vydrhla vozidlo bez přívodu vody. Škoda dosáhla 140 tisíc korun,“ říká Káňa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.