Pátek 10. července. Svátek mají Libuše a Amálie.

Templáři nechtějí stahovat víno, stát hrozí pokutami

Investice 22.11.2010 | 08:09 0 Komentářů

Templářské sklepy oznámily, že inspekce už nechce stáhnout milion litrů vína z trhu

Brno –  Spor o to, zda jedna z nejznámějších vinařských firem v Česku, Templářské sklepy Čejkovice, podváděly při označování láhví vína, se stále víc zamotává.
Firma dnes v noci oznámila, že Státní zemědělská a potravinářská inspekce, která minulý týden rozhodla o tom, že se kvůli nejasnému původu hroznů musí firma stáhnout z oběhu milion litrů vína, svoje rozhodnutí zrušila.
Inspekce to ale po několika hodinách popřela. „Templářské sklepy Čejkovice, vinařské družstvo, je povinno dle uložených opatření konat, to je stáhnout klamavě označená vína, která byla identifikována v opatřeních, z tržní sítě,“ uvedla inspekce. Ta je přesvědčena, že Templářské sklepy zákon porušily. Firmě tak hrozí pokuta do výše až 6 milionů korun, z toho milion je za to, že firma víno nestahuje.
Firma láhve z pultů stahovat nechce. „V pátek 19. listopadu při osobní návštěvě zanechali pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce Brno v Templářských sklepech Čejkovice rozhodnutí, kterými zrušili svůj vlastní předchozí zákaz uvádění vín z Templářských sklepů Čejkovice do oběhu i povinnost stahování vína z trhu,“ uvedl mluvčí firmy Svatopluk Bartík.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.