Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Muž se vydával za úspěšného investora. Vylákal tak z desítek lidí 65 milionů korun

Investice 03.12.2018 | 17:50 0 Komentářů

Z rozsáhlých podvodů obvinili kriminalisté muže z Trutnovska, který během devíti let vylákal od desítek lidí přes 65 milionů korun. Dvaapadesátiletému podvodníkovi hrozí až deset let vězení.

Muž se dopustil podvodů v období od ledna 2008 do ledna 2017. Od lidí na základě uzavřených smluv vylákal různé částky jako půjčky. Sliboval jim vysoké zhodnocení při obchodování na akciových trzích. Své klienty lákal na zhodnocení peněz na celosvětových burzách obvykle s výnosem od 7,5 procenta do 25 procent ročně.

Od počátku ale věděl, že slibovanému zhodnocení ani vrácení jistin nebude schopen dostát. Tímto jednáním způsobil celkem 41 poškozeným škodu přesahující 65 milionů korun. Vylákal je s úmyslem obohatit se,“ Lenka Burýšková z krajského policejního ředitelství v Hradci Králové. Muž se prý vydával za úspěšného investora na burzách nebo obchodníka s cennými papíry.

Aby zvýšil svoji věrohodnost, vystavoval poškozeným na od nich převzaté finanční prostředky směnky a prezentoval se také svým majetkem, kam patřila například dvě luxusní vozidla či stádo s daňky,“ uvedla Burýšková.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.