Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Muž obviněný z podvodu za 1,5 miliardy jednal i za společnost WSM Invest

Investice 23.01.2019 | 10:21 0 Komentářů

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili dvaačtyřicetiletého muže z podvodu za 1,5 miliardy korun. Jednal mimo jiné za společnost World System Market a WSM Invest a poškodil více než 5 400 klientů.

„V rámci vyšetřování případu došlo k rozkrytí rozsáhlé trestné činnosti, které se měl obviněný dopouštět od roku 2012, kdy jako osoba jednající mimo jiné za společnost World Systems Market, Inc. a WSM Invest Limited se sídly v zahraničí nabízel a zprostředkovával široké veřejnosti prostřednictvím internetových stránek a řízené sítě obchodních zástupců, kterou vybudoval, založení obchodního účtu u zahraničních společností za účelem zhodnocení klientských vkladů na forexových a komoditních trzích, zpravidla prostřednictvím automatických obchodních systémů,“ uvedl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej na stránkách NCOZ.

Peníze pak údajně vyváděl z bankovních účtů. Podle policejních závěrů finanční prostředky přeposílal mezi dalšími účty a využíval je například k úhradě provozních nákladů jím řízených společností či na nákup obchodních podílů jiných společností.

Muž byl obviněn také z legalizace výnosů z trestné činnosti více než 600 milionů korun. Trestní stíhání probíhá na svobodě, muži hrozí mu až 10 let vězení. Obvinění čelí i další dvě osoby.

Zdroj: NCOZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.