Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Mrtvo na globálních akciových trzích

Investice 23.08.2018 | 17:02 0 Komentářů

Evropské ani americké akcie žádných velkých změn během dneška nedoznávají. Zatímco evropský Stoxx 600 neudržel své zisky z dopoledne okolo třetiny procenta a v závěru seance se nachází nepatrně pod včerejším zavíracím kurzem, americký S&P 500 na úvod obchodování přidává necelou jednu desetinu procenta.

Nachází se tak stále na dosah svého historického maxima, od kterého ho dělí 8 bodů. I v rámci jednotlivých sektorů na obou stranách Atlantiku nedošlo k výrazným pohybům, když zisky či ztráty se pohybují do půl procenta. Zveřejněné předstihové ukazatele PMI trhy nijak neovlivnily, přestože byly mírně horší v průmyslovém sektoru. Investoři nadále přemítají nad uvalením dalších amerických cel na dovoz čínského zboží. Zároveň ale vyčkávají na zítřejší vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella na ročním sympoziu v Jackson Hole.

Pražský parket uzavřel se ziskem 0,6 %. Vítězem se dnes staly akcie Avastu, které k včerejšímu růstu přidaly dalších 4,3 %. Druhý v pořadí zakončila mediální skupina CME (+2,0 %) a stupeň vítězů doplňují akcie ČEZ (+1,8 %), kterým pomohly k vzestupu rostoucí ceny elektřiny.

Akcie likérky Stock Spirits lítají z jednoho konce na druhý, a tak po včerejším vítězství se staly dnes největším propadákem, když přišly o dvě procenta. S mínusem, a to konkrétně ve výši 0,4 %, uzavřely i akcie textilky PFNonwovens, které dnes ráno zveřejnily solidní výsledky hospodaření. Obchodní aktivita byla podprůměrná, když byly akcie zobchodovány pouze za 420 mil. CZK.

Miroslav Fayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.