Pondělí 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Mrtvo na globálních akciových trzích

Investice 23.08.2018 | 17:02 0 Komentářů

Evropské ani americké akcie žádných velkých změn během dneška nedoznávají. Zatímco evropský Stoxx 600 neudržel své zisky z dopoledne okolo třetiny procenta a v závěru seance se nachází nepatrně pod včerejším zavíracím kurzem, americký S&P 500 na úvod obchodování přidává necelou jednu desetinu procenta.

Nachází se tak stále na dosah svého historického maxima, od kterého ho dělí 8 bodů. I v rámci jednotlivých sektorů na obou stranách Atlantiku nedošlo k výrazným pohybům, když zisky či ztráty se pohybují do půl procenta. Zveřejněné předstihové ukazatele PMI trhy nijak neovlivnily, přestože byly mírně horší v průmyslovém sektoru. Investoři nadále přemítají nad uvalením dalších amerických cel na dovoz čínského zboží. Zároveň ale vyčkávají na zítřejší vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella na ročním sympoziu v Jackson Hole.

Pražský parket uzavřel se ziskem 0,6 %. Vítězem se dnes staly akcie Avastu, které k včerejšímu růstu přidaly dalších 4,3 %. Druhý v pořadí zakončila mediální skupina CME (+2,0 %) a stupeň vítězů doplňují akcie ČEZ (+1,8 %), kterým pomohly k vzestupu rostoucí ceny elektřiny.

Akcie likérky Stock Spirits lítají z jednoho konce na druhý, a tak po včerejším vítězství se staly dnes největším propadákem, když přišly o dvě procenta. S mínusem, a to konkrétně ve výši 0,4 %, uzavřely i akcie textilky PFNonwovens, které dnes ráno zveřejnily solidní výsledky hospodaření. Obchodní aktivita byla podprůměrná, když byly akcie zobchodovány pouze za 420 mil. CZK.

Miroslav Fayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.