Středa 28. října. Je Státní Svátek

Motor z Fabie RS je nejlepší na světě. Vyhrál anketu

Investice 30.06.2010 | 00:01 0 Komentářů

Škodovácký motor 1,2 TSI skončil v kategorii novinek třetí. Hned za Fiatem a Ferrari

Také jeden český novinář je mezi porotci mezinárodní poroty, která letos již podvanácté volila motor roku (Engine of the Year). Letos hlasovalo 72 motoristických žurnalistů a nakonec přidělené body rozhodly o tom, že titul obhájil dvojitě přeplnňovaný motor 1,4 TSI z koncernu Volkswagen. Tedy právě ten motor, který se nyní začíná montovat do Škody fabie RS. Kromě tohoto vozu ale pohání i další vozy koncernu VW – například Polo GTI, Seat Ibiza Cupra, Volkswagen Scirocco a další.
Anketa má řadu kategorií, a tak oslavovat může řada výrobců motorů. Nejvíce ale německé automobilky. Kromě VW si vítězství v jednotlivých kategoriích připsaly také BMW a Mercedes. Toyota získala dvě prvenství – za litrový tříválec, který se montuje pod kapoty v Kolíně vyráběných Toyot Aygo, Citroënů C1 a Peugeotů 107 a také za hybridní soustrojí z Priusu. 
Také koncern VW kromě absolutního pořadí zvítězil ještě v jedné kategorii. Mezi soupeři v objemové třídě 2 až 2,5 litru byl nejlépe ohodnocen motor 2,5 TFSI z Audi TT RS. 
Nejlepší nový motor stvořil Fiat
Jedno prvenství, ale velice důležité, získal italský Fiat. Má totiž nejlepší nový motor, což je 1,4 MulitiAir Turbo montovaný do MiTa a Giulietty. V této kategorie velice slušně zabudoval i nový motor vyráběný v mladoboleslavské Škodovce. Turbomotor 1,2 ( z Octavie, Yetiho či Fabie) skončil třetí. Kromě agregátu Fiatu ho porazil i motor další italské značky – osmiválec Ferrari 4,5 litru použitý v supersportu Italia.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.