Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Moravský Peněžní Ústav nebude přijímat nové zájemce o vklady

Banky Daniel Kuchta 21.01.2010 | 11:41 1 Komentář

Silný zájem o vkladové služby Moravského Peněžního Ústavu v roce 2009 způsobil výrazné překročení plánu depozit. Proto se společnost rozhodla nepřijímat nové členy družstva a poskytovat služby pouze současným členům.

Společnost tento krok plánuje řádově pro období prvního pololetí roku 2010, přičemž současní členové nebudou nijak omezováni v možnostech zřizování vkladových účtů a ukládání prostředků.

Bilanční suma družstva dosáhla ke konci roku 2009 5,6 miliard Kč, což tvoří 30% celého českého trhu družstevních záložen. Počet klientů ke konci roku vzrostl na 7986 a kapitálové vybavení Moravského Peněžního Ústavu je charakterizováno hodnotou 0,38 miliardy Kč. Prostředky Moravského Peněžního Ústavu vložené u bank a hotovost k 28. 12. 2009 přesahují 1,8 miliardy Kč.

Kvůli snižování úrokových sazeb ze strany ČNB a připravovanému zvýšení odvodu do Fondu pojištění vkladů o 0,1% byly od 15. 1. 2010 upraveny sazby u MPÚ v nejoblíbenějších pásmech o 0,2% a ve zbývajících o 0,3%.

Družstvo také připravuje novinky, zejména nový spořicí účet bez výpovědní lhůty s úrokem 2,5 – 3,1% p. a. a dvěma možnými převody měsíčně. V oblasti úvěrů se pak chystá úvěr Dobrý klient, který je určen pro klienty s výbornou historií platební morálky.

Zdroj: Tisková zpráva Moravského peněžního ústavu

Jeden komentář: “Moravský Peněžní Ústav nebude přijímat nové zájemce o vklady”

  1. PJ napsal:

    Zajímavá zpráva – obzvláště v dnešní době. Proč zrovna záložna nechce nové klienty a jejich peníze, to je divné. Zato prachy od současných klientů jí nesmrdí.
    Tady je „něco špatného ve státě dánském“ – tedy moravském.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.