Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Moneta byla hlavním tahounem pražského parketu

Investice 18.09.2018 | 17:30 0 Komentářů

Evropský akciový index Stoxx 600 dnes kolísal okolo včerejšího zavíracího kurzu. Nicméně před více jak jednou hodinou ztrácel zhruba jednu třetinu procenta, když se objevily zprávy, že Čína jako odplatu za zavedená cla přijde s podobným opatřením na dovoz amerického zboží.

Přesto se podařilo evropským akciím ztráty smazat. V rámci jednotlivých sektorů nebyly pohyby nikterak výrazné. Ztráty či zisky dosahovaly do 0,6 %. V plusu uzavírají telekomunikace, naproti tomu poslední příčka patří maloobchodním řetězcům.

Americké akcie odstartovaly dnešní seanci růstem o 0,4 %. Akciovému pelotonu prozatím s růstem přes jedno procento vévodí energetické tituly následované prodejci zbytného zboží a informačními technologiemi. Maloobchodní řetězce a realitní developeři nejvíce zaostávají.

Pražský parket dnes uzavřel s červenou nulou. Největšími propadlíky se staly akcie Kofoly (-2,5 %), Avastu (-2,4 %) a O2 Czech Republic (-1,7 %).

Akcie Monety jednoznačně ovládly dnešní obchodování, když díky zlepšenému výhledu na hospodaření a vyššímu návrhu na dividendu z letošního zisku přidaly 1,8 %. Druhý Stock Spirits vzrostl o 0,9 %. Obchodní aktivita byla nadprůměrná, když zobchodovaný objem dosáhl zhruba tři čtvrtě miliardy korun.

Miroslav Frayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.