Sobota 06. března. Svátek má Miroslav.

Momentum na australském dolaru zůstává silné

Investice 12.02.2014 | 14:47 0 Komentářů

Růst australského dolaru v tomto týdnu ukazuje, že poptávka hedgeových fondů po této měně není stále naplněna. Měnový pár AUD/USD včera přidal více než procento a dostal se na hladinu 0,9047 – nejvýše od poloviny ledna (komentář XTB).

Australskému dolaru pomohlo zveřejnění podnikatelského klimatu, který vzrostl na 8 bodů (nejvýše od října) a AUD/USD v reakci povyskočil o téměř 70 pips.

Ve středu brzy ráno se pak pozitivní výsledky čínské obchodní bilance zasloužily o další bezmála padesátipipsový růst. Dnes se dolar nadále pere s rezistencí na 0,9050, když mu pomáhá současný risk-on mód na finančních trzích.

Graf: Vývoj měnového páru AUD/USD od počátku října (Denní graf – D1). Na cestě vzhůru jsou rezistence na 0,9050 a 0,9085.

xtb-aud-momentum-140212

Včerejší projev nové prezidentky Fedu, Janet Yellen, zafungoval jako katalyzátor vývoje na finančních trzích. Přestože se dal vnímat mírně negativně, když nebylo naznačeno zpomalování utahování expanzivní měnové politiky, akcie překvapivě silně rostly a volatilita prudce propadla. Nízká riziková averze dlouhodobě australskému dolaru pomáhá.

Tlak na růst australského dolaru neutichá a současný pokles averze k riziku je pozitivním faktorem pro další vzestup. K dlouhodobému růstu však stále chybí růst cen komodit a sada pozitivních dat z australské ekonomiky. Zítra ráno přijdou důležité výsledky z pracovního trhu. Silné momentum by mohlo zajistit vyšší reakci v případě pozitivních dat.

Jiří Tyleček, analytik XTB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.