Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Mobil mimo EU? Výběrem roamingu ušetříte stokoruny

Investice 01.07.2009 | 11:10 0 Komentářů

UVNITŘ: Podrobný přehled roamingových tarifů

Při volání v zahraničí můžete správným výběrem operátora a tarifu ušetřit opravdu hodně peněz. Roamingová nabídka (nejen) českých operátorů však bohužel zůstává velice nepřehledná. Nicméně stav je nesrovnatelně lepší než před pár lety, kdy v každé zemi u každého operátora platily v různou dobu jiné ceny.
V rámci členských států Evropské unie je díky regulaci cen hovorů a SMS prakticky jedno, kterého operátora využíváte. Ceny MMS či datových přenosů zatím regulovány nejsou, stejně jako hovory v  nečlenských zemích (nicméně někteří operátoři zařazují do eurotarifu i vybrané země jako Chorvatsko, Švýcarsko či Norsko). Podrobný přehled eurotarifů jsme přinesli v samostatném článku. #infobox
Jakmile se však rozhodnete cestovat mimo EU, situace se radikálně změní. Příkladem jsou USA: Zatímco u O2 můžete platit za minutu příchozího hovoru 53,55 koruny, T-Mobile vám je nabídne do konce července zdarma. V Thajsku zase budete mít s O2 Smart Roamingem prvních 30 minut příchozího volání zdarma, zatímco s Vodafone zaplatíte 35 korun za minutu a s T-Mobile dokonce 41,65 koruny za minutu.
Často se vám tedy vyplatí nejen vybírat z nabídky vašeho operátora, ale pořídit si na exotičtější dovolenou například předplacenou kartu konkurenčního operátora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.