CZK/€ 25.305 -0,06%

CZK/$ 23.413 +0,02%

CZK/£ 29.594 +0,24%

CZK/CHF 25.911 +0,38%

29. 03. 2012

0 komentářů

Mnoho českých firem je prý na hranici krachu

 


 

Firma také uvedla, že navzdory rostoucímu počtu firemních bankrotů jsou české podniky vystaveny nízkému riziku platební neschopnosti. „Způsob řízení insolvencí u nás se však stále nepřibližuje standardům obvyklým ve vyspělých ekonomikách,“ upozornila ředitelka Dun & Bradstreet pro ČR a SR Alena Seoud.

Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku vzrostl počet firemních bankrotů podle Dun & Bradstreet ve všech regionech s výjimkou Severní Ameriky a severní Evropy. V posledním loňském čtvrtletí globální počet firemních bankrotů, který je měřený pomocí D&B Global Insolvency Indexu, meziročně klesl o 3,3 procenta. To značí rostoucí oživení.

Počet úpadků značně klesl zejména v Severní Americe (-14,2 procenta), zatímco v Asii, s výjimkou Číny, prudce vzrostl a růst v důsledku dluhové krize pokračuje i v Evropě.

Nejvíce je ohroženo růstem rizika insolvence, Chorvatsko, Portugalsko a Španělsko. Na druhé straně je žebříčku je Německo, které se z takových problémů dokázalo vymanit.
Zdroj : ČTK

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Šílenství měnové politiky

Současná měnověpolitická „sezóna“ začala v roce 2022, kdy centrální bankéři v západních vyspělých ekonomikách začali zvyšovat sazby, aby bojovali proti inflaci. Trvalo jim několik let, než se dostali tam, kde jsou dnes. Zda bylo jejich úsilí úspěšné, nám pravděpodobně napoví několik příštích měsíců a další období.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 03. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *