Pátek 22. října. Svátek má Sabina.

Mladým bankám přibývají klienti

Banky 06.06.2017 | 14:38 0 Komentářů

Mladým bankám, které postupně vstupovaly na český bankovní trh od roku 2007, se daří získávat stále více klientů. mBank, Fio Bank, Air Bank, Equa Bank a Creditas již mají celkem 2,2 milionu klientů.  

„Velmi zafungovala medializace bankovních poplatků, také změnit účet je výrazně jednodušší. Velký vliv měly i reference spokojených klientů, kteří banku dále doporučovali,“ uvádí Patrik Nacher ze serveru Bankovnípoplatky.com. Klienti si podle něj již přestali nové banky testovat a mají u nich hlavní účty.

Velkým bankám přesto podle Patrika Nachera klienti neubývají: Některým klienti ubývají, ale jen mírně. Velké banky totiž započítávají i účty ze svých dceřiných společností nebo účty, které si musel klient založit – například při sjednání hypotéky –, ale aktivně je nevyužívá.“

Největší procentuální přírůstek zaznamenala nejmladší banka Creditas, která od vstupu na bankovní trh na začátku roku počet klientů téměř zdvojnásobila a má dnes již 37 tisíc klientů. „Se ziskem ale v prvním roce fungování logicky nepočítáme. Banku jsme spustili v lednu a rozjezd, to jsou v prvé řadě investice,“ uvedl Kamil Rataj z představenstva banky.

Nárůstem o 40 procent se může pochlubit Equa Bank. „Již první čtvrtletí jsme zakončili s čistým ziskem ve výši 45 milionů korun, což je dvakrát více než ve stejném období loňského roku,“ uvedla Markéta Dvořáčková, tisková mluvčí Equa Bank.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.