Pátek 26. února. Svátek má Dorota.

Miroslav Singer zamířil do Generali

BankyPojištění 16.01.2017 | 13:12 0 Komentářů

Bývalý guvernér České národní banky (ČNB) Miroslav Singer nastoupil na pozici ředitele institucionálních vztahů a hlavního ekonoma Generali CEE Holding. Do budoucna bude i předsedou dozorčí rady České pojišťovny, která je členem skupiny Generali.

„Náš tým tímto posílí o respektovanou, zkušenou a mezinárodně uznávanou osobnost. Při očekávání mnoha regulatorních změn vidíme jasně potřebu posílit náš dialog s regulátory a zákonodárci. Jsem přesvědčen, že Singer bude v této oblasti pro naši skupinu velkým přínosem a díky jeho zkušenostem a podpoře bude Generali i nadále v rámci střední a východní Evropy prosperovat,“ uvedl generální ředitel Generali CEE Holdingu Luciano Cirina.

Miroslav Singer ukončil loni v červnu druhý šestiletý mandát guvernéra centrální banky. V privátním finančním či bankovním sektoru nesměl působit šest měsíců. Před nástupem do ČNB působil například v Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR, Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studie UK (CERGE-EI) či jako hlavní ekonom Expandia Finance.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.