Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Ministryní práce a sociálních věcí se stala Michaela Marksová

Investice 30.01.2014 | 18:04 1 Komentář

Novou ministryní práce a sociálních věcí se stala Michaela Marksová. Do funkce ji dnes uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka. Michaela Marksová se dlouhodobě profesně věnuje otázkám rovných příležitostí mužů a žen a rodinné politice.

Nejdříve se chce důkladně seznámit s aktuální situací v resortu. Mezi její hlavní priority patří stabilizace výplaty sociálních dávek, zajištění funkčnosti informačních systémů a posílení krajských poboček Úřadu práce ČR v otázkách aktivní politiky zaměstnanosti. Důležitým úkolem je pro ni vyšší podpora rodin s dětmi, prosazení plné valorizace důchodů a také například dokončení přechodu financování sociálních služeb na kraje.

Prioritní úkoly ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové:

  • Stabilizovat výplatu sociálních dávek a zahájit činnosti spojené s výběrovým řízením na nového dodavatele systému výplaty sociálních dávek
  • Více podporovat rodiny s dětmi
  • Prosadit zvýšení minimální mzdy a vyšší valorizaci důchodů
  • Posílit krajské pobočky Úřadu práce ČR v otázkách aktivní politice zaměstnanosti
  • Dokončit přechod financování sociálních služeb na kraje
  • Stabilizovat úřad – zajistit organizační, personální i technickou stabilizaci resortu

„Musí se okamžitě začít pracovat na výběrovém řízení na nový systém výplaty sociálních dávek a stabilizovat současný systém provozovaný společností OKsystem. Zaměřit se musíme také na změnu struktury úřadů práce, aby větší prostor dostala aktivní politika zaměstnanosti. Chci posílit okresní pobočky, aby se mohly věnovat i jiné práci než jen výplatě nepojistných dávek,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

„Byla bych velmi ráda, kdybychom v co nejkratší době vyřešili priority přechodu financování sociálních služeb na kraje. Chci se podívat také na otázky minimální mzdy, valorizace důchodů, zaměstnávání lidí. Samostatně bych ráda řešila rodinnou politiku, kam patří vyšší podpora rodin s dětmi a posílení práce s rodinami, aby nedocházelo ke zbytečnému odebírání dětí do ústavních zařízení. Za důležité téma považuji také problematiku sociálně vyloučených osob,“ dodává.

Mgr. Michaela Marksová

Dlouhodobě se zabývá rodinnou politikou, dětskými právy a problematikou rovných příležitostí. V letech 1997–2004 pracovala jako ředitelka pro styk s veřejností v obecně prospěšné společnosti Gender Studies, v letech 2004–2006 vedla odbor rodinné politiky na Ministerstvu práce a sociálních věcí a od dubna 2009 do září 2010 byla ředitelkou odboru rovných příležitostí ve školství na Ministerstvu školství. Od srpna 2010 je stínovou ministryní pro lidská práva a rovné příležitosti ve stínové vládě ČSSD. Narodila se v roce 1969 v Praze, vystudovala Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy. Hovoří anglicky, německy a rusky. Je vdaná a má dvě dcery.

Zdroj: MPSV

 


Jeden komentář: “Ministryní práce a sociálních věcí se stala Michaela Marksová”

  1. iveta jakubova napsal:

    jsem 4.roky inval.duchod nepobiram nemam odpracovana leta bydlim na ubytovne ted jsem si nasla pronajem bytu ale od roku20015 se ty to davky na bydleni zrusi jsem tupozraka mam spatny zada a lecim se na depresi co semnou bude dekuji za vas cas a ze mi odpovite

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.