Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Ministr Mládek podepsal dohodu o státní pomoci Dolu Paskov

Investice 06.06.2014 | 16:14 0 Komentářů

Podle dohody by měl Důl Paskov těžit až do roku 2017. Původně se předpokládalo, že těžba v dole skončí letos.

Ministr Mládek podepsal dohodu o státní pomoci Dolu Paskov

Praha – Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) podepsal dohodu státu s těžařskou společností New World Resources (NWR) o útlumu těžby ve ztrátovém Dole Paskov.

Těžba v dole by podle dohody státu měla pokračovat do konce roku 2017, vláda zaplatí 600 milionů korun na sociální programy horníků.

Dohodu s ministrem podepsali podle Miroslava Kynčla z tiskového odboru ministerstva zplnomocnění zástupci společnosti OKD a jejích mateřských společností New World Resources Plc. a New World Resources N.V., Petr Jonák a Marek Jelínek.

Definitivně rozhodne cena uhlí

Z dohody vyplývá, že firma bude udržovat do roku 2017 minimální průměrný počet 1800 kmenových zaměstnanců dolu. Během roku 2017 se počet zaměstnanců může snížit na 1600.

Dohoda bude neplatná, pokud by podle mezinárodních srovnávacích standardů od 1. července 2014 do 31. prosince 2017 po tři po sobě následující čtvrtletí klesla cena uhlí pod 110 USD za tunu.

OKD si rovněž ponechává možnost provozovat Důl Paskov po roce 2017, pokud se tak rozhodne. Dohoda pozbývá platnosti i v případě, že čistý zisk dolu bude v průběhu nejméně čtyř po sobě následujících čtvrtletí v součtu kladný.

Mládek koncem dubna upozornil, že není jisté, že dohodu schválí Evropská komise.

Společnost OKD, která čelí ekonomickým potížím, loni v září oznámila, že Důl Paskov zavře. Zástupci firmy tehdy sdělili, že ponese-li náklady útlumu jen OKD, zavře důl k 31. prosinci 2014. V Dole Paskov pracuje 2500 lidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.