Čtvrtek 09. července. Svátek má Drahoslava.

Stát v červnu udal rekordní počet bondů

Investice 12.07.2018 | 10:21 0 Komentářů

Stát v červnu prodal rekordní počet bondů, a to za bezmála 53 miliard korun. Investoři za celou existenci českého státu nevložili tolik peněz do vládních dluhopisů jako během letošního června.

Tuzemské investory lákal nejvyšší úrok za poslední čtyři roky, kdežto zahraniční spekulanty přilákala během června kolabující česká měna a s tím i sázka na silnější korunu.

Ministerstvo financí pružně reaguje na poptávku na základě aktivní komunikace s primárními dealery státních dluhopisů. Z hlediska poptávky lze konstatovat zvýšený zájem ze strany investorů o korunový dluh České republiky,“ uvádí mluvčí ministerstva financí Zdeněk Vojtěch.

Ministerstvo financí v červnu poslalo na trh zhruba polovinu všech papírů, které prodalo od počátku roku do konce května. Stát rekordní počet bondů udal jen díky vyššímu úročení. Například v červnu za desetiletý dluhopis stát nabídl investorům roční úrok přes dvě procenta. Zahraniční investory zajímala až tříprocentní sleva daná kurzovým vývojem. O tolik totiž v červnu koruna oslabila vůči euru.

Zdroj: e15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.