Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Ministerstvo financí analyzuje možnosti, jak ušetřit na výplatách podpor stavebního spoření

Banky Luboš Svačina 15.09.2008 | 14:16 0 Komentářů

Ministerstvo financí se nyní zabývá pracovní studií, která analyzuje dopady snížení státních příspěvků stavebního spoření na státní rozpočet.

"Velmi rád bych omezil mandatorní výdaje s názvem podpora stavebního spoření. Pokládal bych za reálné, aby žádná z forem odpovědného spoření, tedy spoření na bydlení, penzi či studium, nebyla oproti jiným zvýhodněna, jako je tomu nyní," řekl ministr financí Miroslav Kalousek. Ministr sice vyloučil rušení státní podpory, podle informací týdeníku Euro se však uvažuje i o této variantě. 

"Jakékoli zásahy by mohly mít nebezpečné dopady na celý trh. Došlo by k útlumu stavebního spoření. To by rovněž znamenalo, že by byl nedostatek prostředků na úvěry, a došlo by tím i k postupnému útlumu půjček, které dávají stavební spořitelny. Prodloužily by se čekací doby na úvěr," uvedl Vojtěch Lukáš, předseda Asociace českých stavebních spořitelen.

Stát vydává na podporu stavebního spoření každoročně cca 15 miliard Kč a tato zpráva o možném zrušení či omezení podpory není zdaleka první.


Zdroj:
iDnes, Euro

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.