Pondělí 17. prosince. Svátek má Daniel.

Minimální mzda by se měla zvýšit, neví se však o kolik

Expertní komuse tripartity se shodla na tom, že by se minimální mzda měla od ledna 2012 zvýšit. Větší problém však činilo rozhodnutí, o kolik.

Momentálně činí minimální mzda 8 000 korun. Českomoravská konfederace odborových svazů navrhovala, aby se minimální mzda zvýšila o 15 procent, tedy na 9 200 korun. Zaměstnavatelé navrhovali pozvolné zvyšovaní s tím, že by minimální mzda od ledna 2012 stoupla na 8 500 korun. Tripartita by se znovu zvýšením zabývala příští rok. O minimálně mzdě se bude znovu jednat 18. srpna.

Ne všichni jsou pro zvýšení minimální mzdy. „Hospodářská komora ČR nesouhlasí s možným zvýšením minimální mzdy. Vláda se v současnosti snaží co nejvíce šetřit. Případné zvýšení minimální mzdy by se však negativně odrazilo v úsporných krocích vlády a mělo negativní dopady na silně deficitní státní rozpočet.  Ani tuzemské firmy si v této době nemohou zvýšení minimální mzdy dovolit. Rozumíme těmto požadavkům, ale v situaci, kdy je vývoj ekonomiky do budoucna velmi nejistý, by bylo zvýšení minimální mzdy nezodpovědné,“ říká prezident Hospodářské komory ČR Petr Kužel. 

Zdroj: ČTK a Hospodářská komora ČR

2 komentáře: “Minimální mzda by se měla zvýšit, neví se však o kolik”

  1. anabel napsal:

    Vážený pane Kužel,umíte si představit, že dostáváte mzdu 7120 korun čistého a musíte za ní žít celý měsíc? Tato částka je výsměch lidem, v dnešní době je zcela nevhodná k životu, to už se snad mají lépe nepracující romové i invalidé a starobní důchodci! Slušné ohodnocení práce si představuji tak minimálně 15000 korun!

    • Petr Zajíc napsal:

      Hm… žijeme v ekonomicky rozvinutém světě. V Indonésii je velmi dobrá mzda v přepočtu 5 tis. Kč měsíčně. Lidé pracující v hotelech a restauracích berou tak 1600 Kč…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.