Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Miloš Zeman chce zabránit zrušení dani z dividend

Investice 20.08.2013 | 17:55 5 Komentářů

„Těším se, že se podaří zabránit zrušení daně z dividend, které se někdy označují jako poslední Kalouskův tunel, protože jsem prezidentem dolních 10 milionů občanů a ti dividendy většinou nepobírají,“ píše Miloš Zeman na svém profilu na sociální síti Facebook.

Zrušení daně z dividend je plánováno od 1. 1. 2014. Není mu ale nakloněn Senát s převahou levicových politiků, kterým musí zákon ještě projít. Dnes rozpuštěná Poslanecká sněmovna nemá již šanci případné veto Senátu zvrátit.

Zdroj: Facebook

5 komentářů: “Miloš Zeman chce zabránit zrušení dani z dividend”

 1. stas napsal:

  Jeste bych doporucoval az 100% zdaneni vynosu, tak jak to sveho casu zavedl Adenauer v Nemecku. Od urciteho limitu by prijem, ktery by nebyl zpetne investovan, zdanen az do vyse prijmu

  • Radek napsal:

   Nemusíte chodit tak daleko do historie. Zdanění (včetně odvodů) nad 100 % z mezního příjmu nad 1 mil. EUR se podařilo (chybou v zákonech) prosadit ve Francii Hollandovi.

   • stas napsal:

    ano, ale to je něco jiného!! Tomu se říká Francouzská krádež!

    • Radek napsal:

     Jaký je v tom rozdíl? Podle mě je to totéž.

     • stas napsal:

      je v tom zadsadni rozdil. V Nemecku byl prijem nad asi 100000 DM zdanen 100% pokud nebyl reinvestovan. Tim se podarilo nastartovat hospodarsky rozvoj Nemecka!! Ve Francii je zpětne zdanen a tedy ukraden!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.