Pátek 25. září. Svátek má Zlata.

Miliony za propagaci elektronické evidence tržeb

Investice 13.07.2015 | 13:33 0 Komentářů

Finanční správa vypsala tendr za 1,35 milionu korun bez daně na informační kampaň pro evidenci tržeb. Vítězná agentura pak získá zakázku na propagaci reklamy a inzerce v hodnotě 80 milionů.

Samotný systém, který ministerstvo financí koupí od Chorvatska, přijde na 390 milionů. Dalších 420 milionů pak každoročně spolknou platy čtyř stovek kontrolorů a celníků, které rezort Andreje Babiše (ANO) kvůli elektronické evidenci zaměstná. 

Místopředseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek zopakoval, že jeho strana spolu s ODS udělá všechno pro to, aby přijetí normy zabránila. „Veřejné peníze uvolněné na tento projekt budou zaplaceny bez opory ve schváleném zákonu. Úředník, který o tom rozhodne, se vystaví riziku neoprávněného nakládání s rozpočtovými prostředky,“ řekl koncem minulého týdne v Poslanecké sněmovně.

Nevím, jak to chtějí udělat,“ komentoval Babiš plány opozice. „Když tvrdí, že je to zákon proti živnostníkům, lžou. Ti poctiví ho vítají,“ dodal. Chorvatský systém je prý nejmodernější, nejlevnější a podnikatele nejméně zatíží. 

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.