Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Milionáři mají adrenalin v krvi

Investice 11.11.2015 | 09:08 0 Komentářů

Nejen luxus a pohodlí, ale i riziko je charakteristickým stylem života bohatých lidí. Za vzrušení se dá totiž utrácet různými způsoby.

Yanik Silver je dvaačtyřicetiletý milionář, který se živí prodejem on-line marketingových materiálů a provozuje síť pro podnikatele Maverick 1000. Silver se rozhodl podstoupit kaskadérský let ve stíhačce MiG 29 Fulcrum, který může dosáhnout až Mach 2, což znamená 680,58 m/s, tedy až 2470 km/hod a vystoupat až do výšky 18 288 metrů, odkud už vidíte zakřivení Země.

Slyšel jsem, jak nás automatický výškoměr varuje, že jsme moc nízko a byl to úžasný okamžik. Jako z Top Gunu,“ řekl Silver po letu.

Dalším příkladem je osmatřicetiletá Novozélanďanka Natalie Sisson, která jezdí z jedné země do druhé a její životní náplní jsou vytrvalostní výzvy a neustálé cestování. Zatím zlomila světový rekord v závodu dračích lodí přes kanál La Manche a na kole urazila 19 tisíc km z Nairobi do Kapského Města.

Nic z uvedených příkladů ale není levná záležitost. Tyto adrenalinové kousky jsou především pro odvážné a hlavně bohaté. Cesta na kole po Africe stojí zhruba 7700 dolarů, a účet za třičtvrtěhodinový let nadzvukovým letounem se pohybuje kolem 18 400 dolarů.

Zdroj: Forbes.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.