Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Miliardové investice do zón stát hodnotil ledabyle

Investice 18.06.2009 | 15:24 0 Komentářů

Vedení CzechInvestu považuje podporu průmyslových zón za úspěšnou

Praha – Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) ve čtvrtek kritizoval ministerstvo průmyslu a obchodu za to, že společně s agenturou CzechInvest ledabyle hodnotilo přínos miliardových státních investic do průmyslových zón.
Od roku 1998 do konce loňského roku získalo státní podporu v celkové výši 9,184 miliardy korun 101 průmyslových zón, kontrola NKÚ se týkala let 2004 až 2008.
„MPO sice ve svých materiálech opakovaně hodnotí podporu průmyslových zón jako vysoce efektivní s multiplikačními efekty, věrohodné hodnocení s vyčíslením všech souvisejících nákladů a s objektivně doloženým vyčíslením přínosů však doposud nezajistilo,“ uvedl prezident NKÚ František Dohnal.
Neověřené údaje
Vyhodnocení podpory průmyslových zón zpracované CzechInvestem mělo podle Dohnala nízkou vypovídací schopnost, protože agentura při jeho zpracování vycházela z neověřených a nepřesných údajů. „MPO ani CzechInvest smluvně nezajistily možnost ověřování správnosti údajů u investorů. Průběžná hodnocení podpory průmyslových zón z národních programů, která MPO a CzechInvest zpracovaly v letech 2004 až 2008, byla neúplná a nevěrohodná. V dokumentacích programů jsou nedostatky, včetně početních chyb,“ upozornil Dohnal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.