Čtvrtek 20. ledna. Svátek má Ilona.

Miliardáři v Číně prudce přibývají

Investice 07.07.2016 | 09:54 0 Komentářů

Bohatství, které se do Asie přenáší odrážejí i tamní dolaroví miliardáři. Jejich jmění poprvé překonalo miliardáře v Americe a v Evropě. Stejně jako miliardářů v Asii přibývají i boháči, jejichž bohatství čítá více jak milion dolarů.

Počet dolarových milionářů v Asii loni stoupl o 9,4 procenta na 5,13 milionu, zatímco na starém kontinentu rostl o 4,8 procenta na 4,18 milionu a v Severní Americe dokonce jen dvouprocentním tempem na 4,78 milionu.

K nárůstu hodnoty majetku pomohlo milionářům loňský rok zejména nárůst cen nemovitostí. V Asii pak růst bohatství táhnou hlavně start-upy, zejména v oblasti finančních služeb, hi-tech či zdravotnictví. Jako příklad slouží třeba zakladatel internetového gigantu Alibaba Jack Ma, podle aktuálního žebříčku Bloomberg nejbohatší Číňan.

Nejvc milionářů má stále ještě USA (4,5 milionu), na druhé místě se umístilo Japonsko (2,7 milionu) a třetí místo uhájilo Německo (1,2 milionu). Čína se v žebříčku umístila až na čtvrtém místě, avšak počet milionářů zde meziročně vzrostl o 16 procent.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.