Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Miliardář Vítek koupil budovu bývalé Živnobanky

Investice 27.12.2011 | 11:10 0 Komentářů

Muž stojící za CPI letos koupil nemovitosti za 16 miliard Kč

Praha – Téměř 900 milionů korun zaplatila realitní skupina CPI za svoji poslední akvizici v letošním roce. Budovu bývalé Živnostenské banky v Praze Na Příkopě koupila od UniCredit Bank za částku přesahující 890 milionů korun.
O akvizici informovala mluvčí CPI Michaela Winklerová. Nákupy CPI Group stávajících nemovitostí přesáhly za uplynulý rok celkových 16 miliard korun.
Budova banky byla postavena v letech 1894 až 1896 jako sídlo Zemské Banky dle projektu architekta Osvalda Polívky v novorenesančním slohu. Budova se skládá ze tří částí, které souhrnně nabízejí přes 19 000 m2 plochy. Součástí komplexu budov jsou také historické reprezentativní prostory, technické zázemí a garáže.
„Oproti moderním kancelářským budovám má Živnobanka nezaměnitelné kouzlo, pramenící z jedinečnosti místa a jeho historické hodnoty. Zájem firem o tuto lokalitu je dlouhodobě velký. Centrální lokace a rozmanitost infrastruktury jsou unikátní kombinací pro malé i velké společnosti,“ komentoval důvody akvizice generální ředitel CPI Group Zdeněk Havelka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.