Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Miliardář Bakala kvůli sporům opouští skupinu BXR

Investice 02.04.2014 | 07:10 0 Komentářů

Zdeněk Bakala se rozchází se svými dosavadními partnery, v budoucnu hodlá ve svém vlastnictví ponechat především aktivity BXR v Česku.

Miliardář Bakala kvůli sporům opouští skupinu BXR

Praha – Miliardář Zdeněk Bakala odchází z mezinárodní investiční skupiny BXR Group, přes kterou spravoval většinu svého majetku. Svůj padesátiprocentní nekontrolní podíl vymění za nákladního železničního dopravce Advanced World Transport, investiční poradenskou větev BXR Partners a komerční nemovitosti v Česku.

Zároveň si ponechá podíl ve společnostech NWR a RPG Byty. Napsaly to ve středu Hospodářské noviny (HN), které Bakala vlastní prostřednictvím vydavatelství Economia. Do jeho vydavatelského portfolia patří i Aktuálně.cz.

Podle mluvčího společnosti BM Management Tomáše Pavlíka se Bakala rozchází se svými dosavadními partnery kvůli rozporům a v budoucnu si hodlá ve svém vlastnictví ponechat především aktivity BXR v Česku. Ty by měly být konsolidovány pod hlavičkou společnosti BMM. Společnost BM Management vlastní Bakala napůl se svou manželkou Michaelou Bakala.

Své podíly v NWR, která vlastní černouhelnou OKD, ve firmě RPG Byty, energetické Green Gas International a švýcarském výrobci pelet ze železné rudy Ferrexpo zařadí Bakala do nového společného podniku a bude je spolu s BXR nadále spravovat. V novém podniku bude Bakala podle deníku držet poloviční nekontrolní podíl, zbytek bude patřit BXR.

Skupina BXR má v portfoliu více než 20 firem, mezi nimi třeba i většinový podíl ve společnosti The Education, která sdružuje přes dvacítku specializovaných škol v Jižní Koreji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.