Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Mikrofinanční server myELEN.com rozšiřuje síť partnerů

Společnost Microfinance nabízí nové možnosti sociálně orientovaných mikropůjček. Portfolio portálu www.myELEN.com se rozrostlo o další čtyři mikrofinanční instituce.

„Po spuštění portálu jsme si chtěli ověřit, zda-li naše záměry představit české a evropské veřejnosti sociálně orientovanou investiční alternativu budou mít patřičnou odezvu. Zájem veřejnosti nás nezklamal. Pro další rozvoj bylo důležité ověřit i spolehlivou funkčnost a úroveň spolupráce se samotnou mikrofinanční institucí, jelikož obchodní mentalita Mexičanů se markantně liší od té naší. První rok pak přinesl nejen velký zájem veřejnosti, zároveň nám pomohl identifikovat oblasti, jež je nutné zdokonalit,“ říká Pavel Kohout, jeden ze zakladatelů společnosti Microfinance, a.s. administrující zmiňovaný portál myELEN.com.

V tuto chvíli si tedy potencionální zájemci o podporu chudých lidí v rozvojových oblastech Mexika mohou vybrat z institucí, které se od sebe liší nejen finančními ukazateli jejich kvality, ale i svými obchodními záměry. Dosud portál myELEN.com zprostředkovával půjčky pro mexickou společnost FIPS, nyní se nabídka mikrofinančních institucí rozšiřuje o CrediComún, Fundación Realidad, Productivo (APROS).

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Microfinance 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.