Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Microsoft umožní ve svých telefonech aplikace Android

Investice 29.04.2015 | 22:35 0 Komentářů

Pro firmu znamená ohlášený záměr radikální změnu v dosavadní strategii.

Microsoft umožní ve svých telefonech aplikace Android

San Francisco – Americká počítačová společnost Microsoft v průběhu tohoto roku umožní, aby v jejích chytrých telefonech s operačním systémem Windows fungovaly také aplikace na bázi konkurenčního systému Android od společnosti Google. Na výroční konferenci Microsoftu věnované výzkumu a vývoji to dnes oznámil Terry Myerson, který má v Microsoftu na starosti operační systémy.

Pro firmu to podle agentury Reuters znamená radikální změnu v dosavadní strategii. Microsoft, který je největším světovým výrobcem softwaru, díky svým výrobkům stále ovládá trh s osobními počítači. Na trhu s počítačovými tablety a chytrými telefony se mu ale tolik nedaří, z části i kvůli nedostatku aplikací.

Firma se tím ocitla v začarovaném kruhu; vývojáři totiž nemají příliš zájem vytvářet aplikace pro telefony s operačním systémem Windows, které používá mnohem méně lidí, a jen málo uživatelů má zájem o telefony, pro které je méně aplikací než pro telefony na bázi Androidu nebo přístroje od amerického Applu, poznamenal Reuters.

Zpřístupnění aplikací na bázi Androidu na vlastních telefonech a tabletech tak prý pro Microsoft může být cesta, jak se z této pasti dostat. Strategie však s sebou podle Reuters nese riziko, že telefony Windows budou méně atraktivní, pokud se na ně bude pohlížet jako na pouhé konkurenty přístrojů s Androidem.

Microsoft, který loni koupil divizi mobilních telefonů od finské společnosti Nokia, má podle společnosti Strategy Analytics na světovém trhu s chytrými mobilními telefony jen tříprocentní podíl. Telefony s operačním systémem Android ovládají 81 procent trhu a přístroje s operačním systémem od Applu 15 procent.

Microsoft by měl letos v létě představit nový operační systém Windows 10, který vůbec poprvé poběží napříč osobními počítači, tablety i mobilními telefony.

Firma spolu se systémem Windows 10 plánuje nabídnout i webový prohlížeč. Jmenovat se bude Edge a podle Microsoftu bude rychlejší a schopnější než Internet Explorer, který byl poprvé spuštěn před téměř 20 lety.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.