Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Michael Jackson si žil jako král, ale zemřel v dluzích

Investice 26.06.2009 | 14:10 0 Komentářů

Jackson kvůli dětskému snu zemřel s dluhem 400 milionů

Washington – Svůj vysněný zábavní park Neverland pojmenoval právě zesnulý král popu Michael Jackson podle fiktivního ostrova z knihy příběhu Petera Pana, na němž děti nikdy nedospějí. Stejně tak Jackson v průběhu svého života nikdy nedospěl v zacházení s penězi.
Obrovské jmění, které si vydělal jako zpěvák, tanečník a textař, se v průběhu let začalo zmenšovat kvůli jeho excentrickému životnímu stylu, ale i řadě soudních sporů. Podle magazínu BusinessWeek byl Jackson v „dobrých letech“ schopen utratit přes 30 milionů dolarů za rok za cestování a nákupy oblečení a hraček pro svůj ranč. Ve čtvrtek podle agentury AFP zemřel údajně zaplavený dluhy ve výši asi 400 milionů dolarů.

Kdo bude dědit, je zatím v mlze
Kdo zdědí Jacksonův majetek, zatím není příliš jasné. Padesátiletá hvězda za sebou zanechala tři děti, sourozence i rodiče. Cílit se bude podle světových médiích především na jeho podíl v ATV Music, který koupil v roce 1985 za 47,5 milionu dolarů a spolu s ním získal například i práva na některé z písní kultovních Beatles.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.