Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Mezinárodní tým hackerů okradl stovku bank

Banky 17.02.2015 | 09:55 0 Komentářů

Ruská antivirová firma Kaspersky Lab ve spolupráci s Interpolem a Europolem odhalila tým hackerů z Číny, Ruska, Ukrajiny a některých evropských zemí, kteří získali při nelegálních operacích u stovky bank ve třiceti zemích více než miliardu dolarů (přes 24 miliard korun).

„Vzhledem k tomu, že se jedná o probíhající vyšetřování, na němž se Kaspersky Lab s orgány činnými v trestním řízení podílí, není možné odhalit detailnější informace,“ uvedli zástupci české pobočky Kaspersky Lab.

Hackeři neokrádali klienty, ale napadali vnitřní systémy bank. Dokázali se nabourat do bezpečnostních kamer a sledovat tak práci zaměstnanců na počítačích. Následně jejich práci napodobili, peníze převedli a vybrali.

„Hackeři nemuseli ani násilím pronikat do bankovních služeb. Dostávali se prostě do podnikové sítě bank a zkoumali, jak podvody zamaskovat jako legální operace,“ vysvětlil postup zločinců ruský expert Sergej Golovanov.

Národní bezpečnostní tým s bankami působícími v ČR běžně spolupracuje na řešení dílčích úkonů v rámci reakcí na bezpečnostní incidenty. CSIRT.CZ nemá informace o tom, že by některá z akcí, které na základě informací z bankovního sektoru prováděl, souvisela s těmito konkrétními útoky,“ uvedl analytik CSIRT Pavel Bašta.

Zdroj: Aktuálně.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.