Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Merkelová chce udržet jaderné elektrárny v chodu déle

Investice 30.08.2010 | 09:55 0 Komentářů

Ministerstvo životního prostředí chce ale nad reaktory vybudovat kryt proti teroristům

Berlín – Zřejmě až do roku 2040 bude v Německu fungovat přinejmenším jedna jaderná elektrárna. Už i německá kancléřka Angela Merkelová se totiž pro agenturu DPA vyslovila pro prodloužení doby využívání jaderných elektráren v zemi o deset až 15 let od doby, kdy měla vypršet jejich životnost.
„Prodloužení o deset až 15 let je z odborného hlediska rozumné,“ řekla Merkelová. Reagovala tak na závěry odborného posudku k různým scénářům dalšího vývoje energetiky. „Musím ale jako šéfka vlády dbát na to, aby se bezpečnost stala nejvyšším principem jaderné energetiky,“ zdůraznila.
Následovat bude éra obnovitelných energií
Už z přehledu předložených energetických scénářů podle ní vyplývá, že „jak z hlediska jistoty dodávek, tak ceny proudu a v neposlední řadě i plnění cílů ochrany klimatu je jaderná energie žádoucí jako přemosťovací,“ řekla. „Dospějeme tak k období obnovitelných energií,“ dodala.
Kromě Merkelové se již pro prodloužení doby fungování jaderných elektráren vyslovil i vicekancléř, šéf koaličních liberálů (FDP) Guido Westerwelle.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.