Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Mercedes následuje Audi. Také on kupuje výrobce motocyklů

Investice 04.11.2014 | 07:54 0 Komentářů

Koncern Daimler, který je vlastníkem značky Mercedes-Benz, získal zatím čtvrtinový podíl firmy MV Agusta.

Mercedes následuje Audi. Také on kupuje výrobce motocyklů

Dva roky poté, co německá automobilka Audi koupila za zhruba 24 miliard korun italskou motocyklovou značku Ducati, učinil podobný krok koncern Daimler. Ten je mimo jiné výrobcem luxusních osobních aut Mercedes-Benz.

Daimler kupuje zatím čtvrtinový podíl dalšího italského výrobce motocyklů, tentokrát značky MV Agusta.

Převzetí podílu je součástí dohody o dlouhodobé spolupráci mezi oběma podniky. Daimler získá i jedno křeslo ve správní radě Agusty, jejímž většinovým vlastníkem je italská rodina Castiglioni. Spolupráce firem bude zahrnovat marketing a prodej a Daimler si díky ní zajistí přístup k tříválcovým motorům, které Agusta vyvíjí pro své závodní motocykly.

Právě zkušenosti motocyklových výrobců s výkonnými motory s malým objemem jsou tím důvodem, proč věhlasné automobilky kupují ztrátové italské značky. Audi sice na autosalonech v poslední době ve společnosti svých vozů představuje i nejnovější modely Ducati, opravdový zájem ale nedávno na pařížském výstavišti vzbudil koncept sportovního vozu XL s motorem Ducati.

Společnost Agusta byla založena v roce 1945 a původně se zabývala konstruováním letadel. Pak se přeorientovala na výrobu motocyklů.

V roce 1980 firma zkrachovala a byla obnovena až po 17 letech. Koupil ji podnikatel Claudio Castiglioni, nyní firmu řídí jeho syn Giovanni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.