Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Mercedes ČR slavil 15 let. Přijela i Benzova tříkolka

Investice 13.09.2010 | 00:37 0 Komentářů

Mercedes-Benz Klub ČR je nejstarším klubem majitelů vozů této značky v Evropě

Nejen vidět Benz Patent Motorwagen, tedy tříkolku, která je pokládána za vůbec první automobil světa, ale dokonce se na ní i svézt, mohli zájemci během víkendové oslavy patnáctého výročí založení zastoupení značky Mercedes-Benz v areálu pražského prodejního a servisního areálu značky ve Stodůlkách.
Tahákem ovšem byla i výstava více než osmi desítek historických automobilů značky, z nichž část patřila do sbírky zlínské podnikatelské a sběratelské rodiny Samohýlů a další část zapůjčili členové Mercedes-Benz klubu ČR.
Ten je vůbec nejstarším klubem sdružujícím majitele vozů této značky na evropském kontinentě a patří mezi pět nejstarších na celém světě. Vznikl dokonce ještě v době hluboké komunistické totality, v roce 1963. Byl prý založen v jedné hospůdce na Kampě u Karlova mostu a později se členové klubu scházeli v klubovně v Praze na Mičánkách. Ve druhé polovině 80. let měl klub stěží uvěřitelných více než šest stovek členů.
Komunistům Mercedesy vadily
Když v roce 1969 klub pořádal jednu ze svých prvních velkých akcí – setkání u příležitosti mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně v roce 1969 vzbudil prý průjezd dlouhé kolony vozů s trojcípou hvězdou velkou pozornost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.