Pátek 30. října. Svátek má Tadeáš.

Na tohle auto se čeká jako na Ferrari. Mercedes SLS AMG

Investice 27.05.2010 | 00:09 0 Komentářů

Mercedes a AMG stvořili auto, na které se stojí fronty. Prý se zájemci diví, proč je tak levné

No, titulek, trochu přehání. Nevíme, jen tušíme. A myslíme si, že je skvělý. Jen takovou dobu, jakou trvá objetí dvou kol mosteckého autodromu ne zrovna nízkou rychlostí měl totiž redaktor deníku Aktuálně.cz možnost řídít supersportovní Mercedes-Benz SLS AMG.
Byla to strašně krátká doba na to, abych se s tímhle vozem dokázal sžít a alespoń trochu důstojně se přiblížit limitům jeho možností. Přesto to byl jeden z okamžiků, na který se bude těžko zapomínat.
Samotné zvedací dveře jsou působivé (mimochodem, v případě, že automobilů půjde při havárii takzvaně přes střechu, pyrotechnické patrony odpálí jejich horní závěs, tak aby šly snadno odsunout), ještě více ale zaujme dlouhá kapota a po nastartování zvuk motoru. Bublavý zvuk lahodí uším i při chodu na volnoběh a co teprve, když řidič sešlápne plyn a odstartuje na dráhu. I zvuk linoucí se z výfuku při podřazení je neobyčejně přitažlivý.
Motor má ohromující sílu. Vychází sice z agregátu, který vozí pod kapotou jak řady E, E a SL s označením 63 AMG, byl však přepracován. Technici uvádějí, že 120 jeho dílů je nových. Použity byly i nové materiály. Například v sacím potrubí je hořčík.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.