Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Mercedes-Benz S 400h – Pokrokový luxus

Investice 14.05.2010 | 08:38 0 Komentářů

Už i majitelé nejluxusnějších Mercedesů dostali pro rozhovory se „zelenými“ nějaké argumenty

Možná to ředitelé mamutích koncernů či majitelé prosperujících firem příliš neřeší. Přesto však se určitě museli někdy setkali s názory ekologů, podle nichž jezdí v příliš velkém voze, na jehož výrobu se spotřebovalo obrovské množství energie a že při jeho provozu vypouštějí do ovzduší nadměrné množství CO2 a dalších škodlivin. Proč raději nejezdí například v Toyotě Prius či Hondě Prius?
Teď muž mají i kapitáni průmyslu pro tyto diskuse k dispozici argument. Pokud si ovšem zvolí špičkovými technologiemi doslova nacpaný Mercedes nejvyšší třídy S, který nese označení 400H.
H jako hybrid
To H na zádi totiž označuje hybridní pohon. Pod kapotou tedy ruku v ruce pracují jak benzinový šestiválec s výkonem 279 koní, tak i malý elektromotor. Ten má sice jen dvacet koní, zato hned tři funkce: startuje, pomáhá při rozjezdech a zrychlování a při brzdění naopak dobíjí li-on baterie.
Jeho přítomnost ve voze pozná řidič hned po otočení klíčkem. Neozve se žádný zvuk motoru, teprve po důraznějším sešlápnutí plynového pedálu šestiválec naskočí. Pokud ale zastaví například na semaforech, systém start&stop zase spalovací motor sám vypne. I kdyby ovšem řidič chtěl jet sebepomaleji, na jízdu pouze na elektřinu vůz konstruován není.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.