Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Menší banky začínají nabízet vlastní bankomaty

Banky 11.10.2019 | 16:01 3 komentáře

V minulosti nabízely menší banky výběr hotovosti ve kterémkoliv bankomatu konkurence, a to bez poplatku. Nyní začínají nabízet i vlastní síť bankomatů

Od letošního listopadu spouští síť vlastních bankomatů na výběry i vklady Equa bank. Výběry zdarma u konkurence ale neruší. „V letošním roce by jich mělo být celkem 16 s tím, že budou rozmístěny po celé České republice, a to na nejvytíženějších pobočkách. Bankomaty budou umožňovat jak výběry, tak vklady, a to nejen v korunách, ale i v euroměně a v amerických dolarech,“ uvedla mluvčí Markéta Dvořáčková. Vlastní bankomaty má od letoška také Hello Bank! (dříve známá pod značkou Cetelem). Příští rok plánuje rozšířit síť bankomatů na 150.

Odborník na bankovní sektor Roman Lux z Delloite vysvětluje, proč banky investují do vlastní sítě bankomatů„Využívání bankomatů konkurenčních bank znamená variabilní jednorázové náklady za každou transakci. Takže z toho je zřejmé, že pro banky se začíná vyplácet investice do vlastní bankovní sítě od určitého objemu klientů, od určitého objemu transakcí, které realizují u konkurenčních bank“ říká Roman Lux.

Zdroj: iRozhlas.cz

3 komentáře: “Menší banky začínají nabízet vlastní bankomaty”

 1. Petra napsal:

  Nejde, podle toho, co jsem četla, o bankomaty, ale všechno to budou vkladomaty. Takže je super, že můžu pořád vybírat ze všech bankomatů zadarmo, a přitom budou i vlastní vkladomaty Equa. Na vkladomaty se těším, protože mám malý obchůdek a pro vložení tržby na můj účet u Equa to je ideální

 2. Petra napsal:

  I když můžu vybírat ze všech bankomatů po celé ČR zdarma, tak se na vlastní bankomaty Equa bank těším. Určitě to bude změna k lepšímu a to především v tom, že si budu moc vkládat peníze rovnou na svůj účet Equa bank. Do teď jsem tak mohla učinit pouze přes jinou banku a tak jsem ráda, že tuto možnost teď začne nabízet i Equa.

  • Jaromír napsal:

   A když teda máte možnost vybírat všude zadarmo, k čemu vám ten bankomat bude? Vkladomat třeba chápu, ale bankomat?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.