Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

MBIA a Ambac ztrácí rating AAA

Ratingová agentura Moody´s o několik bodů snížila ratingové hodnocení americkým dluhopisovým pojišťovnám Ambac Financial Group a MBIA Inc.

Agentura Moody´s včera oznámila snížení ratingu pojišťovně Ambac Financial Group (ABK) o 3 stupně na Aa3. Ještě k výraznějšímu snížení došlo u pojišťovny MBIA Insurance, kde agentura společnosti ubrala z hodnocení 5 stupňů na A2. Navíc Moody´s komentovala další výhled jako negativní, což znamená, že v následujících měsících může 12 – 18 měsících může dojít k dalšímu snížení.

V obou případech se jedná o speciální dluhopisové pojišťovny, které pokrývají rizika majitelům dluhopisů pokud emitent dluhopisu nedodrží své závazky. Snížení ratingu těchto pojišťovacích společností souvisí s hypoteční krizí a o snížení ratingu uvažovaly ratingové agentury již v letošním únoru. Nakonec se tento krok pojišťovnám podařilo odvrátit navýšením kapitálu. Aktuální zpráva agentury Moody´s bude mít podle všeho silně negativní dopad na důvěru investorů a spolu s informacemi z bankovního sektoru se projeví poklesem akciových indexů.


Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.