Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

mBank mění šéfa. Truhláře vystřídá jeden ze zakladatelů

Investice 22.01.2015 | 11:08 0 Komentářů

Dosavadní šéf Roman Truhlář včera oznámil, že ve funkci skončí v březnu. Nahradí ho současný šéf distribuce a marketingu.

mBank mění šéfa. Truhláře vystřídá jeden ze zakladatelů

Praha – mBank v Česku změní šéfa. Po více jak třech letech ve funkci se rozhodl skončit dosavadní generální ředitel pro Česko a Slovensko Roman Truhlář, jeho nástupcem bude podle informací Hospodřských novin Paweł Kucharski, současný šéf distribuce a marketingu v české mBank.

Mluvčí banky Pavel Vlček informaci HN nevyvrátil a uvedl, že veškeré podobné změny podléhají schválení polského regulátora.

Kucharski je jedním z „otců zakladatelů“ polské nízkonákladové banky. V mBank je už od roku 2000 a patřil mezi prvních patnáct zaměstnanců, kteří tento projekt rozjížděli na polském trhu.

Během následujících třinácti let prošel jako manažer všemi odděleními obchodní divize mBank. Pro českou a slovenskou mBank Kucharski začal intenzivně pracovat právě před rokem, kdy se stal výkonným ředitelem jejího obchodního oddělení. V této pozici odpovídal za marketing, produktovou nabídku a obslužné a prodejní kanály.

Truhlář včera oznámil, že se rozhodl po více než třech letech z mBank odejít a na pozici šéfa mBank pro Českou a Slovenskou republiku v březnu skončí. Banka je na českém trhu od roku 2007 a získala 534 tisíc klientů, pod Truhlářem se v Česku dostala do zisku. V roce 2013 to bylo zhruba 150 milionů korun, za rok 2014 by měl být výsledek podobný.

„mBank předávám ve skvělé kondici. Náš tým akceleroval růst ve všech oblastech, zejména nabídce služeb zákazníkům a inovací, jako je nová mobilní aplikace. mBank stojí na pevných základech a má všechny předpoklady, aby zůstala originální a dynamickou alternativou k tradičním bankám,“ řekl Truhlář.

Mluvčí Vlček nedávno uvedl, že na konci loňského roku měla mBank rozpůjčováno 11,2 miliardy korun a na vkladech 20,3 miliardy korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.