Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Žebříček miliardářek-matek: Jde o vdovy či dědičky

Investice 07.05.2010 | 12:53 0 Komentářů

Mezi 70 matkami-miliardářkami jich pouze 8 vydělalo jmění vlastním úsilím

New York – Být zároveň matkou a budovat miliardářské impérium není nijak snadné. Proto také žebříček žen, které disponují alespoň miliardou dolarů a zároveň mají děti, nedosahuje obvyklé stovky, jak je u časopisu Forbes zvykem. Matek-miliardářek je podle jeho údajů na celém světě jen sedmdesát. Časopis sestavil tento žebříček při příležitosti nedělního Svátku matek.
Že mají matky ve světě velkých financí složitější situaci než otcové, dokazuje další číslo: otců miliardářů je na světě 555. Navíc mezi matkami-miliardářkami je jen osm takových, které své jmění získaly vlastním úsilím. Ostatní majetek či alespoň zavedenou rodinnou firmu zdědily.

Jedničkou mezi osmi výjimkami je Margaret C. Whitmanová. Třiapadesátiletá žena pracovala u společnosti Procter&Gamble než se svým mužem neurochirurgem přesídlila do Kalifornie. Po pracovní zkušenosti ve společnostech Disney a Hasbro přešla k malé technologické firmě o třiceti zaměstnancích – nesla název eBay. V roce 2004 debutovala na seznamu matek – milionářek a její současný majetek časopis odhaduje na 1,3 miliardy dolarů. Matka dvou synů se navíc nyní chystá kandidovat na post kalifornské guvernérky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.