Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Mateřská klesnout nemusí. A rozpočet by přesto vydělal

Investice 29.11.2009 | 11:14 0 Komentářů

Jedna z variant: Matkám neubereme, ostatním rodinám ale nepřidáme

Praha – Ženy na mateřské dovolené ještě mají šanci, že v roce 2010 nepřijdou o pětinu peněz, jak předpokládá schválený úsporný balíček. Podle jedné z možných variant si pak státní rozpočet přesto nepohorší o 1,5 miliardy korun, ale dokonce si o téměř miliardu polepší.
Snížení mateřské o pětinu zaskočilo na konci září i některé poslance, kteří pro Janotův úsporný balíček tehdy hlasovali. Lidovci za podpory ČSSD a komunistů nyní mají reálnou šanci, že se jim na prosincovém jednání sněmovny podaří škrty v mateřské na poslední chvíli zrušit.
I přesto, že vláda s návrhy KDU-ČSL a ČSSD kvůli špatnému stavu rozpočtu nesouhlasí, zachování mateřské může příští týden ve sněmovně projít.

Objevy Aktuálně.cz:#obj_1059 Schováno v balíčku: Mateřská klesne o víc než pětinu#obj_1059 O pětinu nižší mateřská. Škromach nevěděl, co schválil#obj_1059 Další dopad balíčku: Méně peněz za ošetřování dítěte
Online deník Aktuálně.cz proto mezi poslanci a jejich poradci zjišťoval, jak by v praxi mohl plán na „záchranu“ mateřské vypadat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.