Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Máte volných 100 tisíc. Která banka dá nejlepší úrok?

Investice 22.10.2010 | 06:00 0 Komentářů

Aktuální porovnání spořicích účtů a termínovaných vkladů. Nová kalkulačka a praktické příklady.

Praha – Nejlepší zhodnocení 100 tisíc korun uložených na spořicí účet v bance nabízí Axa, mezi termínovanými vklady vede Fio banka. Vyplývá to z databáze služby MůjBankéř, kterou tento týden spustil online deník Aktuálně.cz.
Spořicí účet od Axa Bank nabízí úrokovou sazbu dvě procenta ročně. S bonusem lze získat sazbu až 2,5 %, pokud průměrný roční zůstatek přesahuje 40 tisíc korun. Vedení účtu je zdarma a bez dalších podmínek. Vloží-li zájemce 100 tisíc s možností okamžitého výběru, může za rok vydělat 2518 korun.
Druhé místo patří shodně Poštovní spořitelně a GE Money Bank s úrokovou sazbou 1,8 procenta. Zatímco Červené konto od spořitelny si ale lze pořídit zdarma i bez běžného účtu, u GE je toto spoření součástí běžného účtu za 199 korun měsíčně.
Pro toho, kdo se nebojí slova kampelička, nabízí nejvýhodnější spořicí účet Metropolitní spořitelní družstvo. A to přesto, že jeho sazba od října klesla ze čtyř na 3,3 procenta (dříve byl nabízen pod názvem Vkladní knížka). Dodejme, že vklady v kampeličkách jsou pojištěny zcela stejně jako v bankách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.